Hakkımızda - Paynet
BİZ KİMİZ

Paynet’in temellerini 2000 Yılında Türkiye’nin en yaygın dağıtım ağına sahip bilgisayar ürünleri dağıtıcısı Arena Bilgisayar’ın kendi bayilerinden kredi kartı ile tahsilat yapması fikri ile attık. Bugün ise sayısı 6.000’i aşan aktif üye bayisi ve yıllık 500 milyon TL’yi aşan işlem hacmi ile Türkiye’nin bankacılık sistemi dışındaki en büyük ödeme ve tahsilat organizasyonuyuz.

Paynet ödeme aracılık hizmetlerini sürdürmektedir.

TARİHÇEMİZ
2000

Zorlu ekonomik ortamın yarattığı büyüme ve tahsilat sancıları Arena Bilgisayar olarak bizi yeni arayışlara itti ve dağıtım ağlarında devrim niteliğinde bir ilki gerçekleştirdik. Tüm sektörün “B2B’de kredi kartı mı olur!” dediği ortamda kredi kartını bir ödeme aracı olarak B2B iş hayatına soktuk. Bu ilk adımımızdı ve sadece Arena bayilerinin kendi alımlarında kredi kartları ile ödeme yapmalarının yolunu açtık. Ama bu bize yetmeyecekti…

2004

İkinci adımımızı attık ve tüm bayilerimizi finansal olarak tek bir marka zinciri altında topladığımız ve bayilerimizin kendi mülkiyetlerinde Sanal Pos’lar alarak son kullanıcı kartları ile bizim sunduğumuz avantajlı koşullarla tahsilat yapmalarına olanak sağlayan Paynet sistemini geliştirdik.

2008

Hayatı kolaylaştırdık. Bayilerimizi neden tek tek bankalarla sözleşme imzalamaya zorlayacaktık ki! Bayilerimizin tüm sanal Pos’larımıza tek bir sözleşme imzalayarak anında ulaşmalarını sağladık. Artık bayilerimizin hayatında Pos almak için tek tek banka peşinde koşmak diye bir şey kalmamıştı.

2009

Fiziki Pos çözümümüz (PayPos) ile bir ilki daha gerçekleştirdik ve bayilerimizin mağazalarında daha güvenli tahsilat yapmasının yolunu açtık. Masalardaki Pos keşmekeşini sona erdirdik. Tüm kartlarla uyumlu olarak çalışan PayPos herhangi bir bankanın mülkiyetinde olmayan Türkiye’nin ilk Fiziksel Pos sistemi oldu.

2015

Bunca yıllık tecrübemizi neden sadece kendimize saklayalım ki! % 100 Arena Bilgisayar A.Ş. iştiraki olarak Paynet Ödeme Hizmetleri A.Ş.’ni kurduk ve ödemeye aracılık hizmetleri sunmaya başladık.

Lisans Ve Sertifikalarımız
PAYNET, 6493 SAYILI KANUN KAPSAMINDA, BDDK’NIN 6973 NO’LU KARARI İLE RESMİ GAZETE’NİN 17.08.2016 TARİHLİ ve 29804 NO’LU SAYISINDA YAYINLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİREN ÖDEME KURULUŞU LİSANSINI ALDI.
EKİBİMİZ
Cüneyt Genç
Yönetim Kurulu Başkanı
Sriram Ganeshan
Yönetim Kurulu Üyesi
Serkan Çelik
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür
Hakan Kocatürk
Satış Direktörü
LOGO VE GÖRSEL MATERYALLER
Paynet
Kurumsal
Materyaller