Sizinle Tanışmak İstiyoruz!

Paynet olarak Türkiye’de henüz yapılmayanları veya yapılamayacağı düşünülen işlemleri kolayca gerçekleştirebilme hedefi ile yola çıktık. 2000’lerin başında işletmeler zorlu finansal bir süreç içerisindeyken B2B işlemlerde kredi kartı kullanma fikri, birçokları için imkansız gibi görünüyordu. Ancak biz bunu başardık. B2B kanalında gittikçe güçlenen ve büyüyen yapımızı, PayPOS ve Sanal POS gibi B2B dijital finansal ödeme çözümleri ile destekledik.

Güçlü altyapımız ve ödeme hizmetleri alanındaki deneyimimiz ile geleceği şekillendirmeye devam ediyoruz. Paynet Ödeme Çözümleri ile işletmeler, hem B2B hem de B2C iş modellerinde; QR kod, banka uygulamaları, link ve akıllı telefon gibi farklı araçlarla ödeme alabiliyor;  müşterilerinin kart bilgilerini saklayabiliyor. Ayrıca kullanıcı dostu Paynet API sayesinde de kendi sistemlerine uygun şekilde ödeme sistemlerini özelleştirebiliyor. 

Artık şirketler, Bayi Ağı sayesinde bayileriyle finansal süreçlerini diledikleri gibi yönetebiliyor. Farklı ödeme alternatifleri ile bayiler kolayca ödeme alabiliyor ve şirketler bu ödemeler içerisinden kendi tahsilat işlemlerini kolayca gerçekleştirebiliyor. Böylece KOBİ’ler tüm enerjilerini büyümelerine ve gelişmelerine harcayabiliyor. Ayrıca hem bayiler hem de şirketler, Paynet altyapısına sahip tüm ödeme kanalları üzerinden saat, gün veya konum fark etmeksizin kolayca tahsilat yapabiliyor.

Şirketlerin hızla değişen ihtiyaçlarına kulak vererek ödeme çözümlerimizi geliştiriyor ve geleceğe, akıllıca atılmış emin adımlarla yürüyoruz.

 

Tarihçemiz

2000

2000’lerin başında zorlu ekonomik süreç içrisinde büyüme ve tahsilat sorunları, Arena Bilgisayar olarak bizi yeni bir ödeme sistemi arayışına itti. Arena Bilgisayar ekibi, B2B ödemeler için kredi kartı ile ödeme alma gibi o güne kadar imkansız görünen bir çözüm geliştirdi. Dağıtım ağlarında devrim niteliğindeki bu çözüm sayesinde Arena Bilgisayar bayileri, kendi alımlarında kredi kartı ile ödeme yapabilmeye başladı. Ancak tabi ki bu sürecin sadece başlangıcıydı.

2004

Paynet ekibi ikinci ve çok daha büyük bir adım olduğu yıllar geçtikten sonra anlaşılan Sanal POS çözümünü sundu. Tek bir marka zinciri altında toplanan ve bayilerin kendi mülkiyetlerinde olan Sanal POS’lar sayesinde müşteriler, kartları ile avantajlardan yararlanabilmeye başladı.

2008

Paynet tarafından sağlanan en önemli yeniliklerden biri 2008’de gerçekleşti. Artık şirketler ve bayiler, tek tek bankalar ile sözleşme imzalamadan Sanal POS aracılığı ile her kartan ödeme alabilmeye başladı.

2009

Mağazalarında satış yapan bayilerin, kolayca ödeme alabilmesi için fiziksel POS çözümü olan PayPOS geliştirdik.Türkiye’de ilk defa herhangi bir bankanın mülkiyetinde olmayan ve tüm kartlarla uyumlu tek bir POS cihazı ile mağazalarda ödeme alınabilmesi.

2015

%100 Arene bilgisayar A.Ş. iştikari olan Paynet Ödeme hizmetleri A.Ş. kuruldu. Böylece 15 yılllık tecrübe ile geliştirilen ödeme çözümleri farklı şirketlerin de hizmetine sunuldu.farklı şirketlerden binlerce bayi, 2015’ten bu yana Paynet çözümleriyle müşterilerinden kolayca ödeme alabililir hale geldi. Üstelik şirketlerin, bayilerin ile arasında finansal akış çok daha sağlıklı bir yapıya geçti.

2016

Paynet; 6493 sayılı kanun kapsamında, TCMB’nın 6973 no’lu kararı ile Resmi Gazete’nin 17.08.2017 tarihi ve 29804 no’lu sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren ödeme kuruluşu lisansı aldı.

2017

Yaklaşık 20 yıllık deneyim ve iş tecrübesiyle yeni ihtiyaçlara uygun çözümler üretmek üzere QR kodla veya linkle ödeme ile yeni nesil teklonojilerin ilk adımları atıldı.

synnex

1980 yılında kurulmuş olan Synnex, New York Borsası’nda ve Tayvan Borsası’nda halka açıktır. Fortune 500 listesine 117. sırada olan Synnex, 24.6 milyar USD yıllık cirosu ile dünyanın en büyük 3. bilişim teknolojileri ürünleri dağıtıcısıdır.

redington

1993 yılında kurulmuş olan Redington, Hindistan Ulusal Borsası’nda ve Bombay Borsası’nda halka açıktır.30’dan fazla ülkedeki operasyonlarında elde ettiği 7 milyar USD yıllık ciro ile Hindistan, Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük bilişim teknolojileri ürünleri dağıtıcısıdır.

arena

1991 yılında kurulmuş olan Arena, 2000 yılından beri Borsa İstanbul’da halka açıktır. Yıllık 500 milyon USD cirosu ile Türkiye’nin en büyük ikinci bilişim teknolojileri ürünleri dağıtıcısı olan Arena, Fortune 500 listesine göre Türkiye’nin en büyük 124. şirketi ve IT sektörünün en yaygın dağıtım ağına sahip organizasyonudur.

Ortaklık Yapımız

Paynet, Arena Bilgisayar’ın %100 iştiraki ile kurulmuş ve bugün güçlü finansal altyapısı ile sektöründe lider bir ödeme aracılık kuruluşudur.

Arena Bilgisayar, %50,6 oranında halka açık oranı ile Borsa İstanbul’da lider konumdadır. Arena Bilgisayar'ın %49,4 oranında hisse ile en büyük hissedarı konumunda olan Redington Ltd. 7 milyar Amerikan Doları’nı aşkın yıllık net satış geliri ile Hindistan, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin en büyük IT Ürünleri dağıtıcısıdır.