sanal-pos

Sanal POS

Paynet Sanal POS, Paynet üye iş yerlerinin fiziki bir POS cihazına ihtiyaç duymadan diledikleri yerde ve saatte kredi kartı ile kolayca ödeme almalarını sağlar.

Tüm banka ve kredi kartları ile uyumlu olan Paynet Sanal POS sayesinde regülasyonların izin verdiği ölçüde taksitli satış yapılabilir. Karmaşık entegrasyon süreçlerinin bulunmadığı Paynet Sanal POS ile işletmeler ödeme yöntemlerini çeşitlendirebilir, müşterilerine alternatifler sunabilir. 

Paynet Sanal POS ile hem sanal hem de fiziksel ortamlarda ödeme alınır, yatırım ve POS maliyetlerini en aza iner. İşletmelerin, tüm bankalarla ayrı ayrı iletişime geçmesi gerekmez ve tek sözleşmeyle tüm kart markalarından ödeme alabilir. 

İşletmenize en uygun ve en iyi Sanal POS'u kullanmak için hemen Paynet Sanal POS başvurusu yapabilirsiniz. Komisyon oranları hakkında detaylı bilgi almak için 444 7 729 veya 0850 339 77 29 çağrı merkezi numaralarımızı arayabilir ya da destek@paynet.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Paynet Sanal POS’un Sağladığı Kolaylıklar

 • Tüm kart markalarına taksit seçeneği
 • Fiziki POS taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırmak
 • Tek sözleşme ile tüm kart markalarından ödeme alma imkanı
 • Tek entegrasyonla kolay ödeme alma
 • ERP entegrasyonu ile operasyonel yükün azalması
 • Ödeme yöntemlerini çeşitlendirmek
 • Yatırım ve POS maliyetlerini ortadan kaldırmak

Tüm ürün ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için 444 7 729 veya 0850 339 77 29 çağrı merkezi numaralarımızı arayarak ya da destek@paynet.com.tr adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Paynet Sanal POS’un Sunduğu Avantajlar Neler? 

 

1

Tüm banka ve kredi kartları ile uyumludur.

2

Tüm kart markalarına taksit yapma imkanı sunar.

3

Hem sanal hem de fiziksel ortamda ödeme alma imkanı sunar.

4

Tek tek bankalarla sözleşme imzalama süreçleri ortadan kalkar.

5

İşletmelerin; sürekli bankalarla iletişime geçmesine, farklı bankaların farklı oran politikaları ve teknik problemleri ile uğraşmasına gerek kalmaz.

6

Operasyonel yük azalır, sepet ortalaması artar.

Sanal POS Nedir?

Banka veya kredi kartları ile ödeme alınmasını sağlayan cihazlara, point of salt terminal kısaltması ile POS adı verilir. POS'ların dijitalleştirilmiş hali ise VPOS veya Türkçesi ile Sanal POS olarak adlandırılır.

Sanal POS Nasıl Alınır?

Sanal POS almak için Paynet'e başvuru yapmanız yeterlidir. Normal şartlarda her banka için ayrı başvuru yapmanız gerekirken Paynet'te tek sözleşme ile tüm bankalarla çalışma imkanına sahip olursunuz.

"Sanal POS nasıl alınır?" sorusunu cevapladığımıza göre, başvuru işlemleri hakkında bilgilere geçebiliriz. 

Sanal POS Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

Sanal POS başvurusu yapılırken banka veya ödeme kuruluşlarının süreçleri büyük oranda benzerlik göstermekle beraber talep edilen evrak veya bekleme süresinin uzunluğu değişiklik gösterebilir. Örneğin Paynet Sanal POS başvuru işleminde işletmelerden temel kişisel bilgiler ile web sitesi gibi firma bilgileri talep edilir.

Sanal POS Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Sanal POS başvurularında bankalar veya ödeme çözümü sunan şirketler çok sayıda farklı bilgi ve belge isteyebilir. Bu nedenle başvuruyu yapmadan önce sağlayıcı ile iletişime geçilip ilgili belgelerin neler olduğu öğrenilmelidir. Genel olarak sağlayıcıların sanal POS başvurusu için istediği belgeler şöyledir:

 • Vergi levhası
 • İmza sirküleri
 • Varsa ortaklık sözleşmesi
 • Ticari sicil gazetesi fotokopisi

Sanal POS Nasıl Açılır?

 Sanal POS açma süreci, başvurunun onaylanmasıyla birlikte başlar. Başvurusu onaylanan işletmenin sanal POS'u kısa süre sonra açılır. Açılan sanal POS'u aktif olarak kullanabilmek için ise kurulum yapmak gerekir.

Sanal POS Nasıl Kurulur?

Sanal POS kurulumu, e-ticaret sitesinin veya mobil uygulamanın türüne göre değişiklik gösterebilir. Şirketler, kurulumu kendileri yapabilirler veya teknik destek alabilirler. Sanal POS kurulumu PHP vasıtasıyla gerçekleştirilecekse GitHub gibi kaynaklardan yararlanılabilir. En iyi sanal POS kurulum yöntemi ise hizmet sağlayıcıdan destek almaktır.

Sanal POS Komisyon Oranları Ne Kadar?

Sanal POS'ların komisyonları; yıllara, şirket cirosuna veya sözleşme türüne göre değişiklik gösterebilir. Ödeme çözümü sunan şirketler ve bankalar, belli bir yüzde veya işlem başına komisyon isteyebilir. 2023 sanal POS komisyon oranları için 444 7 729 veya 0850 339 77 29 çağrı merkezi numaralarımızı arayabilir ya da destek@paynet.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. 

sanal-pos-video
Bu içerik sizin için yeterli mi?