qrkod-ile-odeme-alma-payqr

PayQR

Paynet üye iş yerleri, PayQR ile kolayca QR kod oluşturur ve bu kod üzerinden müşterilerinden ödeme alabilir.

PayQR, Paynet üye iş yerlerinde müşterilerin yaptıkları alışveriş tutarı için özel QR kodlar oluşturur. Müşteriler akıllı telefonlarında yer alan kamera veya QR kod tarayıcı ile ödeme sayfasına kolayca gidip işlemlerini tamamlayabilir.

Paynet üye iş yerleri, fiziksel mağazalarında Paynet tabanlı QR kodlar ile güvenle temassız ödeme alabileceği gibi müşterilerine online olarak QR kod da gönderebilir.

QR kod ile ödeme alabilmek için öncelikle Paynet üye iş yeri olmalısınız. Ardından online tahsilat platformumuz olan PayPortal’a giriş yaparak burada “Ödeme Al” sayfasındaki “QR Kod ile Öde” butonuna tıklayarak QR kod oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu QR kodu müşteriniz kamerasıyla okutur ve ilgili ödeme sayfasına yönlendirilir. Kart bilgilerini girerek veya kayıtlı kartlarıyla anında ödemesini tamamlar.

limitsiz-odeme
Temassız Ödeme Limitlerine Takılmadan Tahsilat

 

PayQR ile iş yerleri temassız ödeme limitine takılmadan regülasyonun belirlediği kurallar dahilinde kolaylıkla ödeme alabilir.

qr
TR Karekod ile Uyumlu

 

Paynet üye iş yerlerinin, PayQR ile ürettikleri tüm QR kodlar, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından geliştirilen ve hayata geçirilecek TR Karekod uygulaması ile uyumlu olarak çalışacaktır.

coklu-platform
Tüm Platformlar ile Uyumlu

 

Paynet üye iş yerleri, ödeme için gerekli QR kodları PayPortal, Paynet API aracılığı ile kolayca oluşturabilir. Oluşturulan kodlar, farklı ekran boyutları ve platformlarla çalışabildiği için herhangi bir sorun yaşanmadan ödeme gerçekleşir.

kolay-odeme
Hızlı ve Pratik Ödeme

 

Müşteriler, Paynet üye iş yerinin PayQR ile oluşturduğu kodu okutarak ödeme ekranına kolayca ulaşabilir. Bu ekranda hem e-Cüzdan ile Öde seçeneğiyle otomatik olarak hem de kart bilgileri girilerek ödeme yapılabilir.

QR kod ile ödeme, akıllı telefonlar aracılığı ile işletmeye ait uygulamalarla ödemenin gerçekleşmesini sağlayan bir yöntemdir. QR kod ile ödeme sayesinde müşteriler ödemelerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir. İnternet bağlantısı olan tüm cihazlarla kare kod ödemesi yapmak mümkündür.

QR kod ile ödeme alan iş yerleri tarafından müşterilerinin yaptıkları alışveriş tutarına özel QR kodlar oluşturururlar. Müşteriler akıllı cihazlarının QR kodu okutarak ödeme sayfasından hızlı ve güvenli şekilde ödemelerini yapabilirler.

OR kod ile ödeme sistemini kullanan iş yerleri ister fiziksel mağazalarında isterlerse de online olarak QR kod ile ödeme alabilirler.

QR kod ile ödeme, zaman kaybını ortadan kaldıran pratik ve kolay bir ödeme şeklidir. Paynet üye iş yerleri PayQR kullanarak müşterlerinin bilgilerini almaya gerek kalmadan temassız, hızlı ve güvenilir alışveriş deneyimi sunar.
 

Bu içerik sizin için yeterli mi?