paynet-bayi-agim

Bayi Ağım ile Nakit Akışları Daha Hızlı, Vadeler Daha Kısa

Ana firmalar (üretici veya distribütör) çoğunlukla bayilik sistemiyle çalışır ve ödemeler ise belirli vadelere göre alınır. Ana firma-bayi ilişkisine sahip iş modellerinde vadeler kimi zaman aylarca sürebilir. 

Paynet Bayi Ağım çözümü ile bayilerin aldığı ödemeler; bayi, toptancı, distribütör ve ana firma arasında yani tüm paydaşlar arasında önceden belirlenen oranlarda anında otomatik olarak dağıtılır. Böylece tüm tedarik sürecinde vade süresi kısalır, nakit akışı dijitalleşir ve hızlanır.

Ana firmalar fonlama modeli ile bayilerine pek çok taksit avantajı ve kampanya sunar. Bu sistem sayesinde bayiler, müşterilerinden kart, kredi, link ile ödeme alma gibi pek çok yöntemle ödeme alır. Sunduğu alternatif ödeme yöntemleri sayesinde müşteri kaçırmaz ve satış hacmi artar. Ana firmaya ise ödemesini gecikmeden yapar.

Paynet Bayi Ağım’ın Sağladığı Kolaylıklar

  • Tüm finansal süreçleri ve tedarik zincirini tek ekrandan yönetmek
  • Vadeleri kısaltmak
  • Operasyonel yükü azaltmak
  • Tahsilat işlemlerini anlık görüntüleme ve raporlama imkanı
  • Verimliliği artırmak
  • Güvenli ve dijital bir tahsilat sistemi

Tüm ürün ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için 444 7 729 veya 0850 339 77 29 çağrı merkezi numaralarımızı arayarak ya da destek@paynet.com.tr adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
 

Paynet Bayi Ağım’ın Sunduğu Avantajlar Neler?

1

Nakit akışı yönetimindeki operasyonel yük azalır.

2

Ana firma için nakit akışı hızlanır.

3

Vade bekleme derdi ortadan kalkar.

4

Tüm paydaşlar arasındaki hakedişler, önceden belirlenen oranlarda anında otomatik olarak hesaplara paylaştırılır.

5

Bayi, ana firma sayesinde daha avantajlı oranlarla işlem gerçekleştirir.

6

Ana firma ve bayi yapısı güçlenir, finansal verimlilik artar.

7

Nakit akışı yönetiminde insan hatası ortadan kalkar, işlemler için ekstra efor harcanmasına gerek kalmaz.

Bayi ağı, bayilerin satışlarını aynı zamanda tedarikçi ve dağıtımcı ile olan iş süreçlerini içeren bayi yönetimlerindeki işleyiş şeklidir.

Bayilik sistemi, bayinin şirketin ürünlerini ve hizmetlerini satışa sunabileceği bir pazarlama ağı oluşturarak, şirketin pazarlama faaliyetlerini organize etmeyi ve yönetmeyi kolaylaştıran sistemdir.

Bayi tahsilat sistemi, işletmelerin ödeme sistemlerini hem bayilerinden hem de alt bayilerinden online kredi kartı tahsilatı yapmalarını sağlayan yazılım sistemidir.

Bu içerik sizin için yeterli mi?