paypos-nfc-ile-odeme-alma

NFC ile Ödeme Alma Deneyimi

SoftPOS altyapısıyla çalışan PayPOS ile cep telefonu, tablet, kiosk veya el terminali gibi NFC/temassız özelliği bulunan tüm Android cihazlarınızı fiziksel POS’a dönüştürebilir, saniyeler içinde istediğiniz yerden tek çekim veya taksitle ödeme alabilirsiniz.

Her mağaza ve kasa için ayrı POS edinmenize engel olan PayPOS; özellikle satış anında, birden fazla cihaz veya POS taşınması zorunluluğunu ortadan kaldırır. Ödeme dekontu, müşterilerin talebi doğrultusunda kendilerine e-posta ile gönderilir. Böylece POS rulosu bulundurma yükü ortadan kalkar. Tüm sipariş, ERP ve CRM uygulamalarıyla kolayca entegre edilir.

PayPOS ile yapılan işlemlerde temassız ödeme limiti aşıldığı takdirde kart şifresi olarak bilinen PIN kodu ile ödeme işlemi gerçekleştirilir.

Paynet, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası lisanslı bir kuruluştur ve PayPOS ile yapılan tüm işlemler, fiziki POS işlemleriyle aynı güvenlik seviyesine sahiptir. Komisyon oranları hakkında detaylı bilgi almak için 444 7 729 veya 0850 339 77 29 çağrı merkezi numaralarımızı arayabilir ya da @email adresine e-posta gönderebilirsiniz.

PayPOS: NFC ile Ödeme Alma'nın Sağladığı Kolaylıklar

 • Temassız, hızlı ve güvenli ödeme alma imkanı
 • Cihaz yatırım maliyetlerinden kurtulmak (POS satın alımı, bulundurma bedeli, servis, bakım vs.)
 • Birden fazla cihaz taşınmasını önlemek
 • Herhangi ek bir ücret ödemeden sınırsız kullanıcı açabilme ve sonsuz terminale sahip olma imkanı
 • Mobil ve dijital ödeme alma imkanı
 • Tüm sipariş, ERP ve CRM uygulamalarına kolay entegrasyon
 • Lokasyon bağımsız ödeme alma imkanı

Tüm ürün ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için 444 7 729 veya 0850 339 77 29 çağrı merkezi numaralarımızı arayarak ya da @email adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

PayPOS: NFC ile Ödeme Alma'nın Sunduğu Avantajlar Neler?

 

1

NFC teknolojisi ile saniyeler içinde her yerden temassız olarak tek çekim veya taksitle ödeme alınır.

2

Fiziki POS satın alımı, bulundurma bedeli, servis, bakım gibi POS maliyetlerinden kurtarır.

3

NFC özellikli tüm Android cihazlara Google Play üzerinden anında ücretsiz indirilebilir.

4

3D doğrulama kodu ve müşterinin kartının internet alışverişine açık olması gerekmez.

5

Birden fazla cihaz yatırımı yapılmasını ve ayrı ayrı POS taşınması önler.

6

İlave bir POS için banka şubesine gidilmesi gerekmez.

7

Kasalarda yaşanan POS karmaşasına ve kasa kuyruklarına son verir.

8

Hem Paynet mobil uygulaması CepPOS hem de işletmelerin kendi mobil uygulamaları ile herhangi bir kurulum gerektirmeden entegre çalışır.

9

Tüm işlemler, fiziki POS işlemleri ile aynı güvenlik seviyesine sahiptir.

Paynet tarafından geliştirilen PayPOS uygulaması; akıllı cep telefonu, tablet, el terminali ve kiosk gibi Android işletim sistemine sahip cihazları, NFC ile ödeme alabilen POS cihazlarına çeviriyor. Paynet üye iş yerlerinin kolayca yararlanabileceği uygulama ile hiçbir ek masrafa gerek kalmadan tahsilat süreçleri hem kolaylaşıyor hem de saniyeler içerisinde temassız gerçekleşiyor.

PayPOS ile yalnızca temassız ödeme alınabiliyor. Temassız olmayan ödeme işlemleri için Paynet Sanal POS altyapısıyla link göndererek veya direkt müşterilerin kart bilgilerini girerek ödeme alınabilmektedir.

Android işletim sistemine sahip olan cihazlar aracılığıyla PayPOS kullanılabiliyor. Harmony OS ya da iOS gibi farklı işletim sistemlerine sahip cihazlardan ise PayPOS’a erişilemiyor. Yani PayPOS ile ödeme almak isteyen işletmelerin Android markalar listesinde yer alan NFC özellikli akıllı cep telefonu veya tabletleri kullanması gerekiyor. 
Ayrıca PayPOS, kiosk veya el terminalinde kullanılacaksa da Android işletim sistemine sahip olma şartı aranıyor. Buna ek olarak cihazların NFC özelliğinin bulunması gerekiyor. NFC özelliği bulunmayan veya Android işletim sistemine sahip olmayan cihazlar ile ödeme alınamıyor.
 

Paynet üye iş yerlerinin PayPOS ile ödeme alabilmek için ilk etapta Google Play’e girip Paynet mobil ve PayPOS uygulamalarını indirmesi gerekiyor. Bunun dışında herhangi bir ekstra kuruluma veya cihaza ihtiyaç duyulmuyor.

İlk olarak Paynet üye iş yeri, Android işletim sistemine sahip cihazlarına Paynet mobil ve PayPOS uygulamasını indirmesi gerekiyor. 
Uygulamalar yüklendikten sonra ödeme alma süreci adım adım şu şekilde ilerliyor. 

 • Paynet mobil uygulaması açıldıktan sonra “Ödeme Al” butonu tercih edilmeli.
 • Ödeme alınacak tutar girildikten sonra “PayPOS ile Ödeme Al” butonu seçilmeli.
 • Müşterinin talebine göre taksit veya tek çekim seçenekleri tercih edildikten sonra “Ödemeyi Tamamla” butonuna tıklanmalı.
 • Paynet mobil uygulaması, ödemeyi tamamlama komutunu aldığında otomatik olarak PayPOS’a geçilmesini sağlıyor. 
 • PayPOS uygulaması açıldığında müşteri, temassız ödeme özelliğine sahip kartını telefonun arka yüzeyinde bulunan NFC kısmına yaklaştırıp ödemeyi tamamlayabiliyor.

BDDK tarafından belirlenen temassız ödeme limiti aşılmadığı takdirde, kart şifresi olarak bilinen PIN kodu talep edilmiyor. Bu nedenle de müşterinin veya işletmenin herhangi bir ek işlem yapmasına gerek kalmıyor. Ancak belirlenen tutar aşıldığı takdirde ödemenin onaylanabilmesi için müşterinin PIN kodunun girilmesi gerekiyor.

PayPOS’un öne çıkan diğer avantajları ise şöyle sıralanıyor: 

 • NFC özelliğine sahip tüm Android cihazlarla PayPOS uygulaması çalışabiliyor. Ödemeler ise saniyeler içerisinde gerçekleşiyor. 
 • PayPOS, cihazlara Google Play üzerinden kolayca eklenebiliyor. Ayrıca PayPOS’un çalışabilmesi için Paynet mobil uygulamasının da indirilmesi gerekiyor. Bunun dışında herhangi bir ekstra kurulum veya cihaz alınmasına gerek kalmadan ödeme alınabiliyor. 
 • PayPOS’un, fiziksel POS cihazlarından farklı olarak bulundurma bedeli, bakım veya servis hizmetleri gibi masrafları yoktur.  
 • PayPOS ile gerçekleşen tüm işlemler, fiziki POS cihazlarının güvenlik seviyesine sahiptir.
 • PayPOS, her yerde kullanılabilecek bir çözümdür. Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarla müşterilerden herhangi bir yerde kolayca ödeme alınabiliyor. 
   

NFC Desteği Nedir? Aslında NFC, endüstriyel üretim gibi alanlarda uzun süredir kullanılıyor. Cihazların birbirleri ile veri paylaşımı, doğrulaması ya da işlenmesi gibi önemli süreçlerde bağlantı kurulmasını sağlıyor. Ayrıca çok hızlı ve sorunsuz bir teknoloji olması sayesinde günümüzde ödeme sistemlerine de hızla entegre ediliyor. Bugün itibarıyla Türkiye’de birçok mağazada NFC ile ödeme alınabiliyor. Kullanıcılar, temassız ödeme özelliğine sahip kredi veya banka kartları ile ödeme işlemlerini tamamlayabiliyor.

Bu içerik sizin için yeterli mi?