PayPOS

NFC Teknolojisi ile Temassız Ödeme Alma (PayPOS)

Birden fazla cihaz veya POS taşınmasına gerek kalmadan, tek bir Android cihazla ödeme alma özgürlüğü sunan PayPOS; NFC özelliği bulunan tüm Android cihazları bir POS cihazına dönüştürür ve saniyeler içinde istediğiniz yerden temassız ve hızlı ödeme almanızı sağlar.

Paynet tarafından geliştirilen ve yüz yüze ödeme almayı sağlayan, son teknoloji bir uygulama olan PayPOS ile cep telefonu, tablet, kiosk veya el terminali gibi NFC/temassız özelliği bulunan tüm Android cihazlarınızı fiziksel POS’a dönüştürebilirsiniz.


Alışılan kasa-karmaşık POS’lar-ödeme ilişkisi arasında zaman kaybetmenize, her mağaza ve kasa için ayrı POS edinmenize engel olan PayPOS; özellikle satış anında, birden fazla cihaz veya POS taşınması zorunluluğunu ortadan kaldırır, tek bir Android cihazla ödeme almanızı sağlar. PayPOS ile yapılan işlemlerde temassız ödeme limiti (500₺) aşıldığı takdirde kart şifresi olarak bilinen PIN kodu ile ödeme işlemi gerçekleştirilir.


Tüm Paynet üye iş yerleri, PayPOS uygulamasını Android cihazlarına indirip ödeme alma kolaylığını yaşayabilir.


Tüm ürün ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için 444 7 729 veya 0850 339 77 29 çağrı merkezi numaralarımızı arayarak ya da destek@paynet.com.tr adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz

PayPOS'un Sunduğu Avantajlar Neler?

pos-terminal
HIZLI

NFC teknolojisi ile saniyeler içinde temassız ödeme alınır.

gelismis-entegrasyon
DÜŞÜK MALİYETLİ

Fiziki POS satın alımı, bulundurma bedeli, servis, bakım gibi pahalı yatırımlar yapılmasını gerektirmez.

coklu-cuzdan
PRATİK

NFC özellikli tüm Android cihazlara anında indirilebilir, POS karmaşasına son verir.

kolay-entegrasyon
ESNEK ENTEGRASYON

Hem Paynet mobil uygulaması hem de işletmelerin kendi mobil uygulamaları ile herhangi bir kurulum gerektirmeden entegre çalışır.

guvenlik
GÜVENLİ

Tüm işlemler, fiziki POS işlemleri ile aynı güvenlik seviyesine sahiptir.

limitsiz-odeme
KOLAY

Herhangi bir kurulum veya cihaz yatırımı yapılmasını gerektirmez.

Paynet tarafından geliştirilen PayPOS uygulaması; akıllı cep telefonu, tablet, el terminali ve kiosk gibi Android işletim sistemine sahip cihazları, NFC ile ödeme alabilen POS cihazlarına çeviriyor. Paynet üye iş yerlerinin kolayca yararlanabileceği uygulama ile hiçbir ek masrafa gerek kalmadan tahsilat süreçleri hem kolaylaşıyor hem de saniyeler içerisinde temassız gerçekleşiyor.

Android işletim sistemine sahip olan cihazlar aracılığıyla PayPOS kullanılabiliyor. Harmony OS ya da iOS gibi farklı işletim sistemlerine sahip cihazlardan ise PayPOS’a erişilemiyor. Yani PayPOS ile ödeme almak isteyen işletmelerin Android markalar listesinde yer alan NFC özellikli akıllı cep telefonu veya tabletleri kullanması gerekiyor. 
Ayrıca PayPOS, kiosk veya el terminalinde kullanılacaksa da Android işletim sistemine sahip olma şartı aranıyor. Buna ek olarak cihazların NFC özelliğinin bulunması gerekiyor. NFC özelliği bulunmayan veya Android işletim sistemine sahip olmayan cihazlar ile ödeme alınamıyor.
 

Paynet üye iş yerlerinin PayPOS ile ödeme alabilmek için ilk etapta Google Play’e girip Paynet mobil ve PayPOS uygulamalarını indirmesi gerekiyor. Bunun dışında herhangi bir ekstra kuruluma veya cihaza ihtiyaç duyulmuyor.

İlk olarak Paynet üye iş yeri, Android işletim sistemine sahip cihazlarına Paynet mobil ve PayPOS uygulamasını indirmesi gerekiyor. 
Uygulamalar yüklendikten sonra ödeme alma süreci adım adım şu şekilde ilerliyor. 

 • Paynet mobil uygulaması açıldıktan sonra “Ödeme Al” butonu tercih edilmeli.
 • Ödeme alınacak tutar girildikten sonra “PayPOS ile Ödeme Al” butonu seçilmeli.
 • Müşterinin talebine göre taksit veya tek çekim seçenekleri tercih edildikten sonra “Ödemeyi Tamamla” butonuna tıklanmalı.
 • Paynet mobil uygulaması, ödemeyi tamamlama komutunu aldığında otomatik olarak PayPOS’a geçilmesini sağlıyor. 
 • PayPOS uygulaması açıldığında müşteri, temassız ödeme özelliğine sahip kartını telefonun arka yüzeyinde bulunan NFC kısmına yaklaştırıp ödemeyi tamamlayabiliyor.

BDDK tarafından belirlenen temassız ödeme limiti aşılmadığı takdirde, kart şifresi olarak bilinen PIN kodu talep edilmiyor. Bu nedenle de müşterinin veya işletmenin herhangi bir ek işlem yapmasına gerek kalmıyor. Ancak belirlenen tutar aşıldığı takdirde ödemenin onaylanabilmesi için müşterinin PIN kodunun girilmesi gerekiyor.

PayPOS’un öne çıkan diğer avantajları ise şöyle sıralanıyor: 

 • NFC özelliğine sahip tüm Android cihazlarla PayPOS uygulaması çalışabiliyor. Ödemeler ise saniyeler içerisinde gerçekleşiyor. 
 • PayPOS, cihazlara Google Play üzerinden kolayca eklenebiliyor. Ayrıca PayPOS’un çalışabilmesi için Paynet mobil uygulamasının da indirilmesi gerekiyor. Bunun dışında herhangi bir ekstra kurulum veya cihaz alınmasına gerek kalmadan ödeme alınabiliyor. 
 • PayPOS’un, fiziksel POS cihazlarından farklı olarak bulundurma bedeli, bakım veya servis hizmetleri gibi masrafları yoktur.  
 • PayPOS ile gerçekleşen tüm işlemler, fiziki POS cihazlarının güvenlik seviyesine sahiptir.
 • PayPOS, her yerde kullanılabilecek bir çözümdür. Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarla müşterilerden herhangi bir yerde kolayca ödeme alınabiliyor. 
   

Birlikte Kullanabileceğiniz Diğer Çözümlerimiz

paylink

Paynet üye iş yerlerinin ödeme almak için müşterilerine e-posta veya SMS ile link göndermesi yeterli. 

Detaylı Bilgi
kredi

Paynet üye iş yerlerinin müşterileri için kredi seçeneği Mastercard iş birliğimizle her zaman hazır. Müşteriler, kart limitlerini aşan büyük tutarlı işlemlerin ödemesini Anında Dijital Kredi ile dakikalar içerisinde tamamen dijital bir şekilde gerçekleştirir.

Detaylı Bilgi
sanalpos

Tüm banka ve kredi kartları ile uyumlu olan Paynet Sanal POS sayesinde regülasyonların izin verdiği ölçüde taksitli satış yapılabilir.

Detaylı Bilgi