Paynet Sanal Pos İle Anında Tahsilat

 

Anlık olarak online tahsilat yapmak ve tüm finansal akışınızı tek bir platform üzerinden yönetmek Paynet ile artık çok kolay.

Sanal POS detayları için tıklayınız.

Paynet’in sunduğu güvenli altyapı desteği ve 7/24 çalışan sistemi sayesinde Paynet üye işyerleri müşterilerinden ya da bayilerinden dilediği zaman ödeme alabiliyor, işlemlerini detaylarıyla birlikte  raporlayabiliyor ve satış performanslarını anlık olarak izleyebiliyor.

Tek Anlaşma İle Tüm Kartlara Taksit İmkanı

Ülkemizde birçok farklı kart markası ve banka POS altyapısı bulunmakta. Kart kullanım yaygınlığı birçok faktöre göre değişiklik gösterebiliyor. Bazı bölgelerde yoğun olarak kullanılan bir kredi kartı markası farklı bir bölge ya da şehire gidildiğinde yaygınlığını kaybedebiliyor.

Ödeme Hizmet Sağlayıcısı kurumların sunmuş olduğu ödemeye aracılık hizmetlerinden ve teknik altyapı servislerinden önce, işyerleri için müşterilerinin taksit taleplerine cevap verebilmek tüm bankalarla ayrı ayrı sözleşme yapmak anlamına gelmekteydi.

Ancak günümüzde BDDK tarafından yapılan lisanslama ile "tüm kredi kartlarına taksit imkanı" tek bir sözleşme ile gerçekleştirilebiliyor.

Paynet, tüm banka altyapılarını ve taksit olanaklarını kullanıcılarına sadece tek bir sözleşme sunabiliyor. Bu sayede işyerleri zaman ve maliyet yönünden tasarruf etmiş oluyor.

CepPOS İle Tahsilat

Ödeme Hizmet Sağlayıcısı firmalar, klasik POS sistemlerini teknolojik geliştirmelerle entegre ederek çeşitli dijital formlarda kullanıcılarına sunabiliyor. Paynet, zaman ve mekan bağımsızlığını temel alan CepPOS ürünü ile işyeri sahiplerinin ya da mobil satış ekiplerinin akıllı telefonlar üzerinden dilediği an dilediği yerden tahsilat yapılabilmesine olanak tanıyor.

Her bir satış temsilcisi ya da tahsilat almak isteyen kullanıcı, CepPOS’u indirerek akıllı telefonunu ilave maliyete katlanmaksızın birer mobil pos cihazına dönüştürebiliyor ve bu sayede evde, ofiste, sahada tahsilatlarını anlık olarak gerçekleştirebiliyor.  

Fraud Hizmeti ve 3D SECURE

Ülkemizde ödemeye aracılık eden kuruluşlar, güçlü teknik altyapıları ile bilgi güvenliğini en üst seviyede tutmak zorundadır. Paynet sistem güvenliğini, hem BDDK hem de uluslararası kuruluşların belirlediği güvenlik normlarını dikkate alarak sağlıyor ve bu yönde güvenlik politikaları geliştiriyor.

Bu güvenlik politikaları oluşturulurken BDDK regülasyonlarına uygun bir akış ve teknik güvenlik altyapısı kullanılmakta. Paynet’in uyguladığı güvenlik prosedürleri VISA ve MASTERCARD’ın dünyaca kabul görmüş güvenlik kriterlerine uyumludur ve en üst güvenlik seviyesini ifade eden seviye 1 PCI DSS güvenlik sertifikasına sahiptir. 

Paynet, hem üye işyerleri hem de kredi kartı kullanıcılarını korumak, sahte ve çalıntı kart ile yapılan işlemlerin önüne geçmek için 3D Secure yöntemi ile işlem yapmaktır.

3D Secure sisteminde, müşteri ödeme onayı verdikten sonra, banka tarafından tek kullanımlık bir şifre, müşterinin telefonuna SMS olarak gönderilir. Müşteri bu SMS’teki şifre ile alışverişi onaylamadığı sürece ödeme işlemi tamamlanmaz. Bu sayede kart hamili yapılan işlemlerden haberder olur.

Kendi web altyapısını SSL sertifikası ile koruyan Paynet, e-ticaret alanında faaliyet gösteren üye işyerlerine SSL sertifkasını ücretsiz olarak sağlayor ve bu saede güvenli e-ticaret ortamı oluşması için işyerleri ve kullanıcılara katkıda bulunmaya devam ediyor.