hatakodugruplama

Hata Kodu Gruplama ile Kolay Anlaşılan Teknik Hata Kodları

Müşterilerin anlayamayacağı teknik hata kodları, Hata Kodu Gruplama ile tarih olur.

  • Karmaşık isim ve sayılardan oluşan hata kodları, Paynet tarafından geliştirilen Hata Kodu Gruplama ile tarihe karışır. Böylece müşteriler, yaşadıkları hatanın nedenini kolayca öğrenir ve banka gibi farklı kaynaklar nedeniyle yaşadıkları hataları kolayca çözerler.

Dijital bankacılık işlemlerinde yaşanan yüzlerce hata, Hata Kodu Gruplama yöntemiyle belirlenir. Müşteri hatayla karşılaştığı zaman, nedenini anında görür ve gerekli kurumlara ulaşabileceği gibi kendi çözüm yolunu da rahatça bulabilir.

destek
Hafifleyen Operasyonel Yük

 

E-ticaret veya mobil uygulama üzerinden satış yapılırken müşteriler karşılaştıkları hatalar nedeniyle iş yerlerinin çağrı merkezini aramaz, kart limiti veya internet bankacılığı gibi sık karşılaşılan sorunlarla ilgili olarak bankalarıyla iletişime geçerler.

coklu-platform
Paynet Çözümleri ile Entegre

 

PayPortal, Paylink, CepPOS ve Paynet API gibi Paynet çözümleri ile Hata Kodu Gruplama yöntemi entegre olarak çalışır. Böylece Paynet aracılığı ile yapılan işlemlerde sorun yaşandığı anda hata kodu anlamlı ve kolay bir şekilde iletilir.

hata
Alışverişler Yarım Kalmaz

 

Müşteriler, e-ticaret sitesi veya mobil uygulama nedeniyle değil; banka veya ödeme kuruluşu nedeniyle hata aldığını kolayca fark edip ödeme için farklı bir kart veya yöntemi tercih edebilir. Böylece alışveriş işlemi yarım kalmaz.

 

madalya
Yüksek Müşteri Memnuniyet Oranı

 

Paynet üyeleri, Hata Kodu Gruplama özelliği ile müşterilerine net yanıtlar verebilir ve sorunlarını çözme konusunda yardımcı olabilir. Böylece müşteriler, sorunların kaynağını ve çözüm yollarını rahatlıkla öğrenip satın alma süreçlerini memnun bir şekilde tamamlar.

Bu içerik sizin için yeterli mi?