escrow

Escrow ile Bayilerinizle Aranızdaki Nakit Akışını Yönetin

Ana firmalar, Paynet tarafından sunulan Escrow yöntemi ile bayilerin hesabına geçecek tutarları kolayca belirler.

Ana firmalar, Escrow ile bayilerin Paynet ödeme çözümlerinden yararlanarak tahsil ettikleri tutarları askıda tutabilir ve gelecekteki ödeme planına göre alacakları payı işlem özelinde düzenleyebilir.

Escrow yöntemi ile bayiler ödeme aldığında, bu ödemenin askıda kalması sağlanır ve firmalar, o anki cari duruma göre ödemeyi bayinin hesabına ya da kendi hesaplarına aktarabilir. Böylece ana firma ile bayiler arasındaki ödeme dağıtımında sorun yaşanmaz.

esnek-oranlar
Değişen Şartlarla Uyumlu

 

Escrow yöntemi, bayiler ile ana firma arasındaki cari dengeyi sağlamaya yardımcı olur. Satılan bir ürün veya hizmette, bayinin alacağı oran değiştirilebilir ve hem bayiler hem de ana firma yeni şartlara uygun olarak planlama yapabilir.

kolay-kullanım
Paynet API ile Kolay Kullanım

 

Paynet API üzerinden Escrow yöntemi kolayca kullanılabilir. Payportal üzerinden ana firmalar aldıkları ödemeleri, bayiler ise ödedikleri tutarları rahatça takip edebilir ve Akıllı Raporlama ile geçmiş verilere de erişebilir.

nakit-akisi
Kolay Yönetilebilen Nakit Akışı

 

Ana firmalar, bayilerden tahsil edecekleri ücretleri Escrow yöntemi sayesinde kolayca yönetebilir. Böylece düzenli nakit akışı sağlanır ve finansal istikrar yakalanır.

guvenlik
TCMB ve PCI-DSS Güvencesi

 

Paynet ödeme çözümlerinin tamamı gibi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası onaylı ve uluslararası PCI-DSS 1. seviye sertifikasına sahip olan Escrow yöntemi ile tüm işlemler yasal düzenlemelere uygun olarak gerçekleşir.

Bu içerik sizin için yeterli mi?