link-ile-odeme-alma-paylink

Link ile Ödeme Alma

Link ile ödeme almayı sağlayan Paylink ile Paynet üye iş yerleri, müşterileri ile yüz yüze olmasalar dahi link ileterek kolaylıkla, lokasyon bağımsız ödemelerini anında alabilirler. Birden fazla ödeme yöntemini de (cüzdan uygulamalarıyla ödeme, çoklu ödeme vs.) içerisinde barındırır.

Paynet üye iş yerleri, ister Paynet CepPOS ister PayPortal isterse de yapılacak bir entegrasyon ile kendi programları üzerinden ödeme tutarını, ödeme konusu ve iletişim bilgilerini girerek müşterisine SMS, e-posta veya WhatsApp yoluyla ödemeyi gerçekleştirebileceği link gönderir. Müşteri, linkten ulaştığı ödeme sayfasında yalnızca kart bilgilerini doldurup onayladıktan sonra link ile ödeme alma süreci kolayca gerçekleşir.

Müşteriler dilerse kart bilgilerini girip taksit seçeneğini seçerek güvenle ödeme yapabilir, kartını saklayabilir veya daha öncesinde sakladığı kartları ile ödeme gerçekleştirebilir; dilerse banka cüzdan uygulamalarından kullandıkları bankanın uygulamasını seçerek link ile ödeme yapabilir.

Paynet, PCI-DSS 1. seviye sertifikasına sahiptir ve bu sayede oluşturulan linkler herhangi bir güvenlik riski içermez.

"Link ile ödeme nedir?" sorusunu cevapladığımıza göre link ile ödeme almanın avantajlarına geçebiliriz. 

Paylink Link ile Ödeme Almanın Sağladığı Kolaylıklar

Link ile ödeme alma özelliği, işletmeler için bir dizi kolaylık sunuyor. İşte bu kolaylıklardan bazıları:

  • Uzaktan temassız ve güvenli ödeme alma imkanı
  • Ödeme yöntemi çeşitlendirmek
  • Ek bir entegrasyon gerekmeden anında ödeme almak
  • Operasyonel süreçleri kaldırmak
  • Yatırım maliyetlerinden kurtulmak
  • Müşteri memnuniyeti ve satışları artırmak

Tüm ürün ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için 444 7 729 veya 0850 339 77 29 çağrı merkezi numaralarımızı arayarak ya da @email adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
 

Paylink Link ile Ödeme Almanın Sunduğu Avantajlar Neler?

 

1

Lokasyon bağımsız ve limit sınırı olmadan temassız ödeme alma imkanı sağlar.

2

Müşteriye birden fazla ödeme alternatifini bir arada sunar.

3

Farklı platformlardan standart veya koşullu link gönderimi yapılması mümkündür (PayPortal, Paynet CepPOS, Paynet API).

4

İçerisinde yer alan “Çoklu Ödeme” özelliğiyle müşteriler, aynı alışverişte farklı kartlarla parçalı ödeme yapabilir. Böylece birden fazla işlem yapılmasına veya farklı farklı faturalar kesilmesine gerek kalmaz.

5

Koşullu link gönderimi ile işletme ödemenin kontrolünü elinde tutabilir.

6

İşletmenin ayrı bir yatırım yapmadan kendi ödeme arayüzüne sahip olmasını sağlar.

7

Son kullanıcının herhangi bir kart bilgisini üçüncü kişilerle paylaşmasına gerek kalmadan ödeme tamamlanır.

8

Güvenli kart saklama altyapısıyla saklı kart ile ödeme yapma imkanı sağlar.

Link ile ödeme alma, işletmelerin müşterilerinden ister fiziki ister uzaktan ödeme almalarını sağlayan çözümdür. Müşteriler kendilerine iletilen linkler ile diledikleri her yerden hızlı ve kolay şekilde ödeme yapabilirler.

Özellikle uzaktan ödeme almak isteyen işletmeler başta olmak üzere tüm işletmeler link ile ödeme alabilirler.

SMS ve e-posta, link ile ödeme alma sisteminde en sık kullanılan araçlardır. Müşterilerin sadece e-posta adresleri ya da telefon numaralarınının olması yeterlidir. Ayrıca Paynet mobil uygulamasını kullanan işletmeler oluşturdukları ödeme linkini kopyalayarak WhatsApp gibi farklı uygulamalar üzerinden de müşterileri ile paylaşabilirler.

Link ile ödeme almak için 3 basit yol vardır. İlk adım; müşterilerin e-posta adresinin ya da telefon numarasının alınmasıdır. İkinci adım; ödeme linkinin oluşturularak müşterinin tercih ettiği iletişim kanalı üzerinden gönderilmesidir. Üçüncü adım ise müşterinin linke tıklayarak ulaştığı ödeme sayfasını üzerinden kredi/banka kartı veya farklı cüzdan uygulamaları aracılığı ile ödeme işlemini gerçekleştirmesidir.

Bu içerik sizin için yeterli mi?